Aer conditionat Midea Solunar MGPXV-24RD0 / MGPXV-24RD0-O 24.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026








Aer conditionat Midea Solunar MGPXV-24RD0 / MGPXV-24RD0-O 24.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026
In cazul achizitionarii unui modul Wi-Fi impreuna cu aparatul si montajul: configurarea modulului Wi-Fi nu intra in atributiile echipei noastre de montaj.
- Producator: Midea
- Cod: MGPXV-24RD0 / MGPXV-24RD0-O
4.190,00 Lei
Optiuni disponibile
![]() |
237.43 Lei x 24 rate |
Disponibilitate: In stoc
Acest produs se afla in stoc. Contactati-ne pentru detalii suplimentare.






| Informatii generale | |
| Conexiune WIFI | Da |
| Producator | Midea |
| Tip Produs | Rezidential |
| Capacitate | 24000 btu |
| Compresor | Inverter |
| Capacitate BTU Racire | 23.884 (6.824 ~ 26.614) BTU/h |
| Capacitate BTU incalzire | 25.010 (5.459 ~ 26.614) BTU/h |
| Capacitate KW racire | 7.0 (2.0 ~ 7.80) kw |
| Capacitate KW incalzire | 7.33 (1,59 ~ 7.80) kw |
| SEER | 6.5 |
| SCOP | 4.1 |
| Clasa energetica racire | A++ |
| Clasa energetica incalzire | A+ |
| Consum energie electrica racire | 2,60 (0,42 ~ 3,90) kW |
| Consum energie electrica incalzire | 2,15 (0,30 ~ 2,50) kW |
| Suprafata acoperita | 50 - 70 mp |
| Filtru | Sistem de filtrare dubla mentine aerul curat si sanatos ,Filtru Hepa si filtru Cold-catalyst ,Ionizator Air MAgic |
| Functii | Autocuratare, Dezumidificare, Incalzire, Racire, 56°C-Clean Curățare și uscare automată a bateriei pentru prevenirea mucegaiului , |
| Dezumidificare | 2.9 L/h |
| Debit de aer | 1050/750/600/400 m3/h |
| Nivel de zgomot | 45,0 / 39,5 / 36,0 / 20,0 dB(A) |
| Temperatura minima functionare pe Racire | -20 gr. C |
| Temperatura maxima functionare pe Racire | 50 gr. C |
| Temperatura minima functionare pe Incalzire | -20 °C |
| Temperatura maxima functionare pe Incalzire | 24 gr. C |
| Teava conexiune lichid | 1/4" (6.35 mm) |
| Teava conexiune gaz | 12,7 (1/2") mm |
| Teava condens | 16 mm |
| Tip agent frigorific | R32 Ecologic |
| Lungime maxima traseu frigorific | 50 m |
| Diferenta maxima de nivel | 25 m |
| Perioada Garantie | 3 ani |
| UNITATEA EXTERNA | |
| Dimensiuni UE (L x h x a) | 890 x 342 x 673 mm |
| Greutate UE | 38 kg |
| Nivel de zgomot UE | 68 dB(A) |
| Tensiune alimentare | 1Ph / 220-230V / 50Hz |
| UNITATEA INTERNA | |
| Dimensiuni UI (L x h x a) | 1055 x 231 x 330 mm |
| Greutate UI | 12.4 Kg |
| Culoare | Alb |
| Telecomanda | Infrarosu |

