Aer conditionat Midea Solunar MGPXV-18RD0 / MGPXV-18RD0-O 18.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026








Aer conditionat Midea Solunar MGPXV-18RD0 / MGPXV-18RD0-O 18.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026
In cazul achizitionarii unui modul Wi-Fi impreuna cu aparatul si montajul: configurarea modulului Wi-Fi nu intra in atributiile echipei noastre de montaj.
- Producator: Midea
- Cod: MGPXV-18RD0 / MGPXV-18RD0-O
3.249,00 Lei
Optiuni disponibile
![]() |
194.15 Lei x 24 rate |
Disponibilitate: In stoc
Acest produs se afla in stoc. Contactati-ne pentru detalii suplimentare.






| Informatii generale | |
| Conexiune WIFI | Da |
| Producator | Midea |
| Tip Produs | Rezidential |
| Capacitate | 18000 btu |
| Compresor | Inverter |
| Capacitate BTU Racire | 17.742 (6.142 ~ 20.131) BTU/h |
| Capacitate BTU incalzire | 18.425 (4.436 ~ 20.813) BTU/h |
| Capacitate KW racire | 5.19 (1,8 ~ 5.90) kw |
| Capacitate KW incalzire | 5.40 (1,3 ~ 6.09) kw |
| SEER | 7.4 |
| SCOP | 4.1 |
| Clasa energetica racire | A++ |
| Clasa energetica incalzire | A+ |
| Consum energie electrica racire | 1,68 (0,14 ~ 2,10) kW |
| Consum energie electrica incalzire | 1,38 (0,22 ~ 1,70) kW |
| Suprafata acoperita | 35 - 50 mp |
| Filtru | Sistem de filtrare dubla mentine aerul curat si sanatos ,Filtru Hepa si filtru Cold-catalyst ,Ionizator Air MAgic |
| Functii | Autocuratare, Dezumidificare, Incalzire, Racire, 56°C-Clean Curățare și uscare automată a bateriei pentru prevenirea mucegaiului , |
| Dezumidificare | 2.0 L/h |
| Debit de aer | 800/600/470/340 m3/h |
| Nivel de zgomot | 43,0 / 35,5 / 33,5 / 20,0 dB(A) |
| Temperatura minima functionare pe Racire | -20 gr. C |
| Temperatura maxima functionare pe Racire | 50 gr. C |
| Temperatura minima functionare pe Incalzire | -20 °C |
| Temperatura maxima functionare pe Incalzire | 24 gr. C |
| Teava conexiune lichid | 1/4" (6.35 mm) |
| Teava conexiune gaz | 12,7 (1/2") mm |
| Teava condens | 16 mm |
| Tip agent frigorific | R32 Ecologic |
| Lungime maxima traseu frigorific | 30 m |
| Diferenta maxima de nivel | 20 m |
| Perioada Garantie | 3 ani |
| UNITATEA EXTERNA | |
| Dimensiuni UE (L x h x a) | 805 x 330 x 554 mm |
| Greutate UE | 29.8 kg |
| Nivel de zgomot UE | 58 dB(A) |
| Tensiune alimentare | 1Ph / 220-230V / 50Hz |
| UNITATEA INTERNA | |
| Dimensiuni UI (L x h x a) | 975 x 218 x 308 mm |
| Greutate UI | 10.3 Kg |
| Culoare | Alb |
| Telecomanda | Infrarosu |

