Aer conditionat Midea Solstice EZ-12RD6-I / MX2H-12RD6 12.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026 , A+++ , Incalzire -25 grC
















Aer conditionat Midea Solstice EZ-12RD6-I / MX2H-12RD6 12.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026 , A+++ , Incalzire -25 grC
In cazul achizitionarii unui modul Wi-Fi impreuna cu aparatul si montajul: configurarea modulului Wi-Fi nu intra in atributiile echipei noastre de montaj.
- Producator: Midea
- Cod: Z-12RD6-I / MX2H-12RD6
2.490,00 Lei
Optiuni disponibile
![]() |
150.08 Lei x 24 rate |
Disponibilitate: In stoc
Acest produs se afla in stoc. Contactati-ne pentru detalii suplimentare.







| Informatii generale | |
| Conexiune WIFI | Da |
| Producator | Midea |
| Tip Produs | Rezidential |
| Capacitate | 12000 btu |
| Compresor | Inverter |
| Capacitate BTU Racire | 12000 (4700~13800) BTU/h |
| Capacitate BTU incalzire | 13000 (3640~13900) BTU/h |
| Capacitate KW racire | 3.51 (1.37 ~ 4.04) kw |
| Capacitate KW incalzire | 3.81 (1.06 ~ 4.74) kw |
| SEER | 8.5 |
| SCOP | 4.6 |
| Clasa energetica racire | A+++ |
| Clasa energetica incalzire | A++ |
| Consum energie electrica racire | 1.080(0.130~1.550) kW |
| Consum energie electrica incalzire | 1.016(0.160~1.400) kW |
| Suprafata acoperita | 25 - 35 mp |
| Filtru | Filtru Praf , Air Magic+ |
| Functii | Autocuratare, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Optimizare AI a consumului,Auto-curățare,Încălzire la temperaturi ambientale scăzute |
| Dezumidificare | 1.2 L/h |
| Debit de aer | 800/600/450/370/220 m3/h |
| Nivel de zgomot | 39 / 32 / 26 / 20 dB(A) |
| Temperatura minima functionare pe Racire | -15 gr. C |
| Temperatura maxima functionare pe Racire | 50 gr. C |
| Temperatura minima functionare pe Incalzire | -25 °C |
| Temperatura maxima functionare pe Incalzire | 24 gr. C |
| Teava conexiune lichid | 1/4" (6.35 mm) |
| Teava conexiune gaz | 3/8" (9.52 mm) |
| Teava condens | 16 mm |
| Tip agent frigorific | R32 Ecologic |
| Lungime maxima traseu frigorific | 25 m |
| Diferenta maxima de nivel | 10 m |
| Perioada Garantie | 3 ani |
| UNITATEA EXTERNA | |
| Dimensiuni UE (L x h x a) | 765 x 303 x 555 mm |
| Greutate UE | 23.1 kg |
| Nivel de zgomot UE | 54 dB(A) |
| Tensiune alimentare | 1Ph / 220-230V / 50Hz |
| UNITATEA INTERNA | |
| Dimensiuni UI (L x h x a) | 723 x 199 x 286 mm |
| Greutate UI | 7.5 Kg |
| Culoare | Alb |
| Telecomanda | Infrarosu |

