Aer conditionat Midea Solstice EZ-09RD6-I / MX2H-09RD6 9.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026 , A+++ , Incalzire -25 grC
















Aer conditionat Midea Solstice EZ-09RD6-I / MX2H-09RD6 9.000 btu, Wifi Inclus , Model 2026 , A+++ , Incalzire -25 grC
In cazul achizitionarii unui modul Wi-Fi impreuna cu aparatul si montajul: configurarea modulului Wi-Fi nu intra in atributiile echipei noastre de montaj.
- Producator: Midea
- Cod: EZ-09RD6-I / MX2H-09RD6
2.390,00 Lei
Optiuni disponibile
![]() |
144.28 Lei x 24 rate |
Disponibilitate: In stoc
Acest produs se afla in stoc. Contactati-ne pentru detalii suplimentare.







| Informatii generale | |
| Conexiune WIFI | Da |
| Producator | Midea |
| Tip Produs | Rezidential |
| Capacitate | 9000 btu |
| Compresor | Inverter |
| Capacitate BTU Racire | 9000 (3500~12000) BTU/h |
| Capacitate BTU incalzire | 10000 (2800~12500) BTU/h |
| Capacitate KW racire | 2.63 (1.02 ~ 3,51) kw |
| Capacitate KW incalzire | 2.93 (0.82 ~ 3.66) kw |
| SEER | 8.8 |
| SCOP | 4.66 |
| Clasa energetica racire | A+++ |
| Clasa energetica incalzire | A++ |
| Consum energie electrica racire | 0.634 (0.080~1.300) kW |
| Consum energie electrica incalzire | 0.674(0.070~1.107) kW |
| Suprafata acoperita | 15 - 25 mp |
| Filtru | Filtru Praf , Air Magic+ |
| Functii | Autocuratare, Dezumidificare, Incalzire, Racire, Optimizare AI a consumului,Auto-curățare,Încălzire la temperaturi ambientale scăzute |
| Dezumidificare | 1.0 L/h |
| Debit de aer | 650/510/360/285/150 m3/h |
| Nivel de zgomot | 39 / 34 / 25 / 19,0 dB(A) |
| Temperatura minima functionare pe Racire | -15 gr. C |
| Temperatura maxima functionare pe Racire | 50 gr. C |
| Temperatura minima functionare pe Incalzire | -25 °C |
| Temperatura maxima functionare pe Incalzire | 24 gr. C |
| Teava conexiune lichid | 1/4" (6.35 mm) |
| Teava conexiune gaz | 3/8" (9.52 mm) |
| Teava condens | 16 mm |
| Tip agent frigorific | R32 Ecologic |
| Lungime maxima traseu frigorific | 25 m |
| Diferenta maxima de nivel | 10 m |
| Perioada Garantie | 3 ani |
| UNITATEA EXTERNA | |
| Dimensiuni UE (L x h x a) | 765 x 303 x 555 mm |
| Greutate UE | 23.1 kg |
| Nivel de zgomot UE | 54 dB(A) |
| Tensiune alimentare | 1Ph / 220-230V / 50Hz |
| UNITATEA INTERNA | |
| Dimensiuni UI (L x h x a) | 723 x 199 x 286 mm |
| Greutate UI | 7.5 Kg |
| Culoare | Alb |
| Telecomanda | Infrarosu |

